




Tap Tap to Zoom
Code: Z53-CKW-157278-GR-009R
MPN: GR-009R
UPC: 4960589019281
Product Info for Snow Peak Tramezzino Sandwich Maker
With the right Cookware, the meals you eat while camping don't have to be bare-bones and utilitarian. If you're looking for some more luxurious and delicious dishes, you need the Snow Peak Tramezzino Sandwich Toaster. Perfect for making your favorite toasted sandwiches, the Snow Peak Tramezzino Sandwich Maker is made from stainless steel, bamboo, and aluminum, giving it the durability you need when venturing out into the woods without sacrificing quality. Plus, it has a locking handle so you don't have to worry about liquids leaking out, like beaten eggs or sauces. Pick one up before your next camping trip and you'll be the envy of the group!![]()
Specifications for Snow Peak Tramezzino Sandwich Maker:
| Manufacturer: | Snow Peak |
| Application: | Camping |
| Color: | Stainless Steel |
| Packed Size: | 8.25 x 7.5 x 0.2 in / 21 x 19.1 .5 cm |
| Width: | 0.2 in |
| Length: | 8.25 in |
| Condition: | New |
| Height: | 7.5 in |
| Age Group: | Adults |
| Fabric/Material: | Stainless Steel, Bamboo, Die Cast Aluminum |
| Weight: | 1.8 lb |
Features of Snow Peak Tramezzino Sandwich Toaster:
- Compact storage
- Sealing gap
- Detachable claws
- Die-cast aluminum
- Handle lock
Package Contents:
- Snow Peak Tramezzino Sandwich Maker
Be the first to review this product
Snow Peak Tramezzino Sandwich Maker Orderable Models
List of Orderable Models
- Snow Peak Tramezzino Sandwich Maker, One Size, GR-009R , MPN: GR-009R , UPC: 4960589019281 , Code: Z53-CKW-157278-GR-009R
Snow Peak Tramezzino Sandwich Maker Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Open Box, Dealer Demo, Snow Peak Tramezzino Sandwich Maker, One Size, GR-009R , MPN: GR-009R-DMO , Code: Z53-CKW-157278-GR-009R-DMO-OB-A