




Tap Tap to Zoom
Code: YB-BP4-LOK-F1-VTX5059-IAB-NA-N-A
MPN: F1 VTX5059 IAB NA N/A
UPC: 769028936141
Long Walks Come in All Forms, This Pack Prepares You for All of Them![]()
Made from ultra-light and durable fabric, this pack is a game-changer in terms of convenience and versatility. With its roomy main compartment, VELCRO Brand loop, and innovative Tactigami compatibility, you have full control over organizing your "long walk" essentials. Pack as little or as much as you want this pack can handle it all, all while weighing next to nothing. No more compromising on storage capacity or feeling weighed down unlock a new level of freedom with the Long Walks Pack.
| Manufacturer: | Vertx |
| Size: | Long |
| Gender: | Unisex |
| Weight: | 1.9 lb |
| Pack Application: | Travel |
| Capacity: | 28 liters |
| Color: | Black |
| Fabric/Material: | Nylon |
| Body Material: | Mini-Ripstop Nylon |
| Age Group: | Adults |
| Width: | 13 in |
| Height: | 22.5 in |
| Pockets: | Yes |
| Condition: | New |
| Pack Loading: | Top |
Be the first to review this product