6Â images

Yeti Panga 28 Liters Backpack, Orange/Black, 28 Quart, 26010000273






1 of 6 images
Yeti Panga 28 Liters Backpack, Orange/Black, 28 Quart, 26010000273
2 of 6 images
Yeti Panga 28 Liters Backpack, Orange/Black, 28 Quart, 26010000273
3 of 6 images
Yeti Panga 28 Liters Backpack, Orange/Black, 28 Quart, 26010000273
4 of 6 images
Yeti Panga 28 Liters Backpack, Orange/Black, 28 Quart, 26010000273
5 of 6 images
Yeti Panga 28 Liters Backpack, Orange/Black, 28 Quart, 26010000273
6 of 6 images
Yeti Panga 28 Liters Backpack, Orange/Black, 28 Quart, 26010000273
Tap Tap to Zoom
Earn Bonus Rewards
15% Bonus Rewards
Get even more CampSaver Rewards with the purchase of select models to use on future purchases! You will find the amount you'll earn near eligible models.
Code: YTI-BP4-PAN28-26010000273
MPN: 26010000273
UPC: 888830306994
15% Bonus Rewards
List: $325.00Save $25.00
$300.00
Product Info for Yeti Panga 28L Waterproof Backpack
Built for those who live their lives on the water. Keeps your gear dry, whether in a storm or on a lake.![]()
Specifications for Yeti Panga 28L Waterproof Backpack:
| Manufacturer: | Yeti |
| Size: | One Size |
| Pack Size: | One Size |
| Gender: | Unisex |
| Weight: | 3.9 lb |
| Pack Application: | Outdoor |
| Pack Type: | Backpacking |
| Capacity: | 28 liters |
| Pack Volume: | 28 liters |
| Color: | Orange/Black |
| Hydration Bladder Capacity: | No |
| Hydration Compatible: | No |
| Fabric/Material: | ThickSkin Shell Material |
| Body Material: | Shell |
| Age Group: | Adults |
| Length: | 7 in |
| Width: | 12.5 in |
| Height: | 20 in |
| Condition: | New |
| Pack Loading: | Top |
| Carry Capacity: | 28L |
| Application: | Outdoor |
| Water Resistance Level: | Waterproof |
| External Dimensions: | 7 x 20 x 12.5 in |
Features of Yeti Panga 28L Waterproof Backpack
- Take it for a day on the lake or out in the rain
- SideKick Dry compatible HitchPoint Grid
- Puncture resistant ThickSkin Shell
Package Contents:
- Yeti Panga 28L Waterproof Backpack
Customer Reviews for Yeti Panga 28L Waterproof Backpack
Read All (1)
Most Recent Reviews
I got mine in the extremely limited wetlands camo edition - Thank you CAMPSAVER for having it in stock and quick shipping.
Pros:
- None
Cons:
- None
Best Used for:
- hunting
- Water activities
Questions & Answers for Yeti Panga 28L Waterproof Backpack
No Questions Asked Yet
Yeti Panga 28L Waterproof Backpack Orderable Models
List of Orderable Models
- Yeti Panga 28L Waterproof Backpack, Orange/Black, 26010000273 , MPN: 26010000273 , UPC: 888830306994 , Code: YTI-BP4-PAN28-26010000273
Yeti Panga 28L Waterproof Backpack Unavailable & Discontinued Models
List of Unorderable Models
- Yeti Panga 28 Liters Backpack, Storm/Gray, 888830025659-DEMO , MPN: 888830025659-DEMO , Code: YTI-BP4-PAN28-888830025659-DEMO
- Yeti Panga 28L Waterproof Backpack, Firefly Yellow, 18060131734 , MPN: 18060131734 , UPC: 888830411780 , Code: YTI-BP4-PAN28-18060131734
- Yeti Panga 28L Waterproof Backpack, Wetlands Camo, 26010000516 , MPN: 26010000516 , UPC: 888830501863 , Code: YTI-BP4-PAN28-26010000516
- Yeti Panga 28L Waterproof Backpack, Storm Gray, 26010000260 , MPN: 26010000260 , UPC: 888830025659 , Code: YTI-BP4-PAN28-26010000260
- Yeti Panga 28L Waterproof Backpack, Tan, 26010000225 , MPN: 26010000225 , UPC: 888830303733 , Code: YTI-BP4-PAN28-26010000225
- Yeti Panga 28L Waterproof Backpack, Black, 18060131003 , MPN: 18060131003 , UPC: 888830256329 , Code: YTI-BP4-PAN28-18060131003
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare