1 of 1 images
Therm-a-Rest Trekker Chair, 25in, Tomato, 9534
Tap Tap to Zoom
This item is currently on sale and has a new, lower price!
Product Info for Therm-a-Rest Trekker Chair, 25in, Tomato, 9534
The Therm-a-Rest Trekker Chair, 25in, Tomato, 9534 Color: Tomato, Size: 25 in, Weight: 9.5 oz, Application: Camping, Fabric/Material: Nylon, Floor Area: Pad Accessories, Insulation: Not Insulated, Packed Size: 6x12 in. is here at CampSaver with fantastic deals ! Please also check out more options for Therm-a-Rest Trekker Chair Kit.
Purchase your new Therm-a-Rest Trekker Chair, 25in, Tomato, 9534 from CampSaver today and you will appreciate the easy checkout process, fantastic customer service, Free Shipping policy and information on easily tracking your order.
Features of Therm-a-Rest Trekker Chair:
- All-Around Comfort: The best combination of lightweight durability and comfort in a chair.
- Improved Fit: Two sizes provide an ideal fit for both NeoAir and self-inflating mattresses.
- Easy to Use: Quick set-up and packs small when not in use.
- 20 in is for all Regular and Short 20 in pads
- 25 in is for all Large 25 in Pads
- Pad not included.
- 2017 model color is Tomato and uses ultralight nylon and fiberglass poles
Package Contents:
- Therm-a-Rest Trekker Chair Kit
Specifications for Therm-a-Rest Trekker Chair, 25in, Tomato, 9534
| Color | Tomato |
| Size | 25 in |
| Weight | 9.5 oz |
| Application | Camping |
| Fabric/Material | Nylon |
| Floor Area | Pad Accessories |
| Insulation | Not Insulated |
| Packed Size | 6x12 in |
List: $69.95 (Save 20%)
$55.99
Code:
2XV-CHR-THR0015-353527
MPN:
9534
UPC:
040818095348
Compare (0)
1 item has been added
Add at least two items to compare